دستگاه کنترل تزریق سیال تک مخزن با کنترل شیر جریان پنوماتیک

  • مدل محصول: shig 120
  • موجودی: در انبار
  • 4,500,000تومان
  • قیمت بدون مالیات: 4,500,000تومان
تعداد

گزینه های در دسترس


( دستگاه تزریق سیالات )

 معرفی دستگاه:

اين دستگاه راه حلي ساده و اقتصادي براي تزريق حجم محدود، يکنواخت و کنترل شده‏ای از انواع سیالات است. اغلب خمیرها، مایعات و گازها در دامنه کاری دستگاه قرار داشته و در صنايع مونتاژ و تعمیر بردهای الکترونيکي با قطعات SMD کاربرد ویژه ای دارد.

شیوه عملکرد دستگاه بر اساس نوع سیال مصرفی به دو بخش کار با مایعات و گازها تقسیم می‏گردد. در هنگام کار با مایعات، سیال در داخل سرنگ‏ و یا مخازن مخصوص قرار گرفته و سپس دستگاه بر اساس تنظیمات زمانی انجام شده با استفاده از جریان کنترل شده هوای فشرده بر سطح پیستون و مایع داخل مخزن فشار اعمال نموده و به این وسیله حجم سیال تزریق شده از نازل را کنترل می ‏نماید. اما در کار با سیالات گازی، مخزن گاز به ورودی هواي فشرده دستگاه متصل شده و با بهره‏گیری از شیر کنترل فشار و زمان‏سنج، حجم گاز خارج شده از دستگاه کنترل می‏گردد.

کنترل حجم سیال تزریقی در دستگاه به دو شیوه دستي و خودکارامکان پذیر است. بنابراین با تنظیم دستگاه در حالت دستی حجم و مدت زمان تزریق سیال توسط کاربر کنترل شده و در حالت کار با زمان‏سنج، حجم‏ سیال تزریقی کاملا ثابت، تکرار پذیر و وابسته به مقادیر تنظیم شده در دستگاه خواهد بود.

بهره‏برداری از دستگاه به دو صورت مجزا و یا به صورت جزئی از یک اتوماسیون صنعتی مانند دستگاه‏ های کنترل عددی CNC، PLCها و هماهنگی با سایر تجهیزات خط تولیدهای انعطاف‏ پذیر FMS میسر می‏ باشد. 

 

 دقت دستگاه:

دستگاه تزریق سیالات از دقت و تکرارپذیری بسیار بالایی برخوردار بوده و حجم‏ های سیال تزریق شده در آن کاملا ثابت می‏باشد. اما باید دانست که اندازه‏گیری دقت تکرارپذیری دستگاه در تزریق حجم ثابت سیال به عوامل متعددی مانند گرانروی و نوع سیال، قطر و هندسه نازل خروجی و تنظیمات فشار و مکش دستگاه وابسته بوده و از این رو بیان کلی دقت دستگاه بدون اشاره به موارد فوق، امکان‏ پذیر نمی ‏باشد.

شیوه‏های اندازه‏گیری دقت نیز بسیار گسترده بوده و اغلب به منظور سهولت در اندازه‏ گیری، دقت تزریق حجم‏ های کوچک به صورت چشمی و دقت حجم‏ های بزرگتر به وسیله استوانه‏ های مدرج و یا ترازوهای دیجیتال دقیق سنجش می‏گردد.

نظر بدهید

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب